PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33323}

Zakazana planeta

Forbidden Planet
7,3 7 477
ocen
7,3 10 1 7477
6,4 7
ocen krytyków
Zakazana planeta
powrót do forum filmu Zakazana planeta

Do dzis 

użytkownik usunięty

bardzo akutalny. Niekwestionowana klasyka SF. Jeden z niewielu filmow z tamtego okresu, w ktorym aktorzy graja, a nie deklamuja. Efekty specjalne na wysokim poziomie. Swietne kino.

ocenił(a) film na 8

Zgadzam się. Dodam tylko, że w filmie mimo powagi i świetnie uplasowanej wizji sci-fi jest sporo miejsca na świetną dawką humoru, która w porównaniu do tego co dziś serwuje nam hollywood wypada blado.

ocenił(a) film na 9
Abdul

świetną dawkę humoru, która wypada blado?

ocenił(a) film na 10

Jest jakiś film sf podobny do tego, w podobnym klimacie? Nie wierzę, że ten jest jedyną taką perełką.

użytkownik usunięty
Scimitar

Wlasciwie byl. Ten film wyprzedzil kino SF o jakies 20 lat pod kazdym wzgledem - zrezta nie tylko SF ale kino w ogole. Z drugiej strony nie mozna zapominac o czysto socjologicznych (i wybitnych) SF z tamtego okresu, czyli On the Beach (1959) i Fahrenheit 451 (ale to juz lata 60'). Pozniej mamy wysyp najlepszych filmow z tego gatunku, czyli lata 70 i 80.

Ze starszych Aelita i oczywscie Podroz na Ksiezyc ale to juz inne kino.

PS
Zabawna sprawa. Ostatnio ile razy wchodze na FW tyle razy chwile wczesniej ktos co do mnie pisze. Ciekawy zbieg okolicznosci.

ocenił(a) film na 10

Może to nie zbieg okoliczności, może to spisek :P Dzięki za odpowiedzi :)

ocenił(a) film na 8

Cieszę się, że ten film podoba się nie tylko mnie , bo już myślałam, że z racji mojego wieku, nic dziwnego, że lubię stare filmy. Ale cieszę się, że go mam .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones