Leslie NielsenI

Leslie William Nielsen

8,6
16 888 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Leslie Nielsen

Wiem, ze to dziwny temat no ale dobra.... Leslie zawsze czytalam (lesli, ewentualnie lezli najezdzajac na niemiecki akcent ;)), ale osttanio zauwazylam, ze w TV czytali to (LELI). No wiec jak sie czyta poprawnie (Wiem, ze Telewizyjni lektorzy nie sa dobrym zrodlem informacji.... ale tak jakos zasiali we mnie ziarno niepewnosci :P). Wiec?

Toffik_3

Oczywiście że się czyta "lesli" nawet nie będę się wypowiadać jak kretyńsko brzmiało by "leli" :P pozatym w tv nigdy nie słyszałem by któryś z lektorów tak to przeczytał.

Dartenius

ja mimo czytam lezli bo jest wygodnie, a lektorów nigdy nie złucham po tym jak E.T przeczytał et

Toffik_3

teoretycznie "e" w lEslie mozna by z angielska czytac jako "i", wtedy by bylo "lisli", ale ja i tak nazywam go "lesli". mysle, ze by sie nie obrazil. a jako anegdote dodam (a jest to faktem), za kidys w mlodziezowo dzieciecej regionalnej rozglosni radiowej (Jard 2- Bialystok i okolice) uslyszam zapowiedz (zapisuje fonetycznie):
"A teraz piosenka ymca znanego zespolu dyskotekowego wilige pipyl"
:/ (no comment)
LESLIE NIELSEN RULEZ!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones